zelená veterina hořovice
Socializace aneb zařazení do společnosti

Psí školička FBO důležitosti včasného zařazení do společnosti a poznání pravidel společenského styku.

Všechna mláďata se musí k dobrému prospívání včas sžít se společností, ve které se budou pohybovat jako dospělí.  Držení mimo ni ať už v bytě, na dvoře nebo v dětském domově způsobuje v dospělosti problémy.
U štěňat je kritické období mezi 6. až 16. týdnem stáří. V této době by mělo štěně poznat všechny situace, ve kterých se bude pohybovat jako dospělé. To znamená mělo by potkávat jiné psy, lidi, běhat v lese, po louce, poznat ruch ulice,  svézt se autem, vlakem ….
Co se vtiskne do mozku v tomto období je normální a nebude potřeba se v dospělosti toho bát.
Samozřejmě život musí mít pravidla, abychom nešli od konfliktu ke konfliktu nebo se jen nepodřizovali.
Psí potkávání a seznamování je rituál, který se nesmí uspěchat. Opatrné, pozvolné přibližování, očichání pachových žláz pod ocasem a když je dost času a správná nálada, tak ten důležitější vyzve ke hře. Štěňata se tomu musí mít čas od vyrovnaných, dospělých psů naučit. Pokud jim to neumožníme ať už venku v parku nebo ve psí školičce, na cvičáku, koledujeme si o problémy v dospělosti ať již ve formě agresivity nebo ustrašenosti.
Nejvhodnější doba k počátku učení u štěňat je právě období časné socializace tedy od 6. do 16. týdne stáří. V tomto období se štěně snadno naučí základní poslušnosti, jako je sedni, lehni, ke mně. S podporou pamlsku rychle pochopí co po něm chceme. A pak je potřeba „překonat sám sebe a vytrvat“ a opakovat a opakovat a … samozřejmě vždy s pochvalou za dobře odvedenou práci. Však to znáte z mezilidských vztahů…
Tak co nám brání vykročit s jarem do psího a lidského ráje? Jen mít hotové alespoň první dvě očkování a chutě do společnosti.


 

NOVINKA

PSÍ ŠKOLIČKA

facebook1

Ošetřující lékař
MVDr. Miloš URBAN

 


pohotovost

mobil: 602 336 846


NABÍZÍME
KVALITNÍ KRMENÍ:

proplan-logo

proplan_pupp